Saturday, May 17, 2014 15:07

Przepraszam, jak się dostać na księżyc ?

Napisany przez admin w piątek, Sierpień 28, 2009, 20:44
Ten wpis znajduje się w kategorii: Cele, Rozwój osobisty, Wszystkie . Liczba komentarzy: Brak komentarzy ..
Przepraszam, jak się dostać na księżyc ?

Przepraszam, jak się dostać na księżyc ?

20 lipca 1969 jest jedną z ważniejszych dat w historii ludzkości. To właśnie tego dnia, stopa człowieka stanęła na księżycu. Dokonała tego załoga lotu Apollo 11 Neil Armstrong, Michael Collins, Edwin Aldrin.

Chyba nikt nie będzie kwestionował sukcesu jakim był lodowanie na księżycu. Wyzwanie było piekielnie trudne biorąc poziom zaawansowania technologicznego ówczesnych lat. Komputery zamontowane w Apollo 11 miały moc obliczeniową… współczesnych kalkulatorów. Co spowodowało, że lot Apollo 11 doszedł do skutku i zaskoczył się sukcesem? Co spowodowało, że ludzie zdecydowali się na ten piekielny do zrealizowania plan? Chęć rozwoju, samorealizacji ludzkości? Na pewno, lecz same chęci nie wystarczą, aby przebyć 384400 km przestrzeni kosmicznej i tego dokonać. Kluczowym momentem był rok 1961 kiedy to prezydent John Kennedy ogłosił cel, lądujemy na księżycu! Wyznaczył cel który NASA miła zrealizować przed upływem dekady i już po 5 latach to się jej udało! To właśnie cel wraz z datą, zmobilizował ludzkość do wykonania nadludzkiej pracy i osiągnięcia sukcesu. Dokonali tego, zwyczajni ludzie tacy jak ja czy Ty, mają ręce nogi, głowę. Choć prawda, mieli również coś, czego niestety niektórym brakuje. Posiadali wiarę w siebie i własne siły, mieli cel do zrealizowania, znaleźli odpowiednie osoby z którymi się uzupełniali. To ich praca zainspirowała nowe pokolenia inżynierów, dzięki czemu dzisiaj możemy cieszyć się zaawansowaniem technologiczny jakie posiadamy. Dali impuls do wyznaczania nowych celów, a owoce tych prac codziennie zmieniają nasze życie na lepsze.

Dzisiaj już wiemy jak dostać się na księżyc. Naszym celem już nie koniecznie musi być księżyc. Każdy z nas chce odnieść sukces w innej dziedzinie, nie koniecznie w astronomii. Jednak, założenia pozostają te same. Najpierw musi być cel i data, potem trzeba znaleźć osoby które nam w tym pomogą a następnie z wiarą w sukces realizować plan jego osiągnięcia. Czego wam i sobie życzę.

Zapraszam do wspólnej rozmowy poprzez dodawanie odpowiedzi na wpis, .

Brak odpowiedzi na wpis “Przepraszam, jak się dostać na księżyc ?”

Dodaj odpowiedź na wpis