Saturday, May 17, 2014 15:07

Problem z pieniędzmi

Napisany przez admin w sobota, Lipiec 11, 2009, 0:48
Ten wpis znajduje się w kategorii: Niezależność finansowa, Wszystkie . Liczba komentarzy: Brak komentarzy ..
Problem z pieniędzmi

Problem z pieniędzmi

Podwyżka lub nieoczekiwany dochód, to bardzo przyjemna rzecz. Gdy tylko zaistnieje taka sytuacja, od razu zastanawiamy się jak wykorzystamy dodatkowe pieniądze. Oczywiście na zastanawianiu się nie kończy, szybko zagospodarowujemy dodatkowy dochód.

Tym oto sposobem znajdujemy się w tym samym położeniu co przed podwyżkom. Trapią nas te same problemy finansowe, a wręcz ich przybyło. Wiąże się to z tym, że lubimy wraz z dodatkowym dochodem, podnosić standard życia. Kupujmy nowy dom, samochód, wybieramy droższe ubrania. Często kończy się to tym, że aby utrzymać ten stan rzeczy musimy więcej pracować, aby więcej zarobić. Więcej pracujemy i zwiększamy swoje dochody, zwiększając dochody podnosimy swój standard życia. Tak oto jesteśmy w nieprzerwanym kole konsumpcyjnego trybu życia. Trzeba wtedy powiedzieć stop, być o tej jeden „standard życia” do tyłu w stosunku do podwyżki. Wystarczy zadać sobie pytanie, co jest dla mnie ważniejsze, nowy samochód czy spokojny sen ?

Problem z pieniędzmi polega na tym, że im więcej ich mamy, tym więcej ich wydajemy, im więcej ich wydajemy tym więcej ich chcemy. Nie zmienia się tylko jedno, ciągle nie mamy czasu, ciągle czegoś pragniemy, ciągle żyjemy w stresie.

Zapraszam do wspólnej rozmowy poprzez dodawanie odpowiedzi na wpis, .

Brak odpowiedzi na wpis “Problem z pieniędzmi”

Dodaj odpowiedź na wpis