Saturday, May 17, 2014 15:07

Niezależność finansowa

Napisany przez admin w sobota, Czerwiec 20, 2009, 12:56
Ten wpis znajduje się w kategorii: Niezależność finansowa, Wszystkie . Liczba komentarzy: 1 Komentarz ..
Niezależność Finansowa

Niezależność Finansowa

Potrzeba niezależności finansowej tkwi w każdym z nas, w mniejszym lub większym stopniu. Jednak czy ta potrzeba wiąże się u nas z jakimiś celami finansowymi ? Ten wpis postanowiłem poświecić celą finansowym, bo samo nic nie przyjdzie :)

Na początek musimy wyznaczyć cel finansowy z kilku bardzo ważnych powodów. Nie wiem jaki będzie Twój cel finansowy, czy to odłożenie pieniędzy na emeryturę, pieniądze na rozkręcenie biznesu, bezpieczna kwota finansowa w baku w razie nieprzewidzianych wydatków, czy coś innego. Jednak wątpię, że zaczniesz coś w tym wypadku robić, jeśli nie obierzesz sobie tego za cel. Następna sprawa to plan działania, ale nie utworzymy go rzecz jasna, gdy nie wiemy gdzie chcemy się znaleźć, jest to kolejny powód dlaczego musimy sobie taki cel wyznaczyć. Ja już jakiś czas temu wyznaczyłem sobie cel finansowy i Ciebie do tego zachęcam. Obok mojego celu finansowego jest konkretna data, ta data mówi mi „postaraj się jeszcze bardziej”, wiem że aby ją zrealizować muszę dać z siebie wszystko. Jadnak ta data na nic by mi się nie zdała, gdym nie miał planu. Stawianie daty tylko wtedy ma sens, gdy mam plan działania, ponieważ wiem ile poszczególne kroki zajmą mi czasu, dzięki czemu mogę wyznaczyć datę kiedy plan zostanie wykonany, a co za tym idzie osiągnę swój cel finansowy. Wyznaczenie planu wcale nie jest jednak takie łatwe. Nie da się przecież wyczarować co z niczego, nie będziemy zarabiać więcej tylko dla tego, bo tak sobie założyliśmy ;) . Dlatego przez klika najbliższych artykułów postaram Ci przedstawić kilka sposobów które znam, ale również proszę Cię abyś podzielił się ze mną swoimi sposobami na niezależność finansową :) . Nie chcę naraz dużo mieszać, bo jest tu wbrew pozorom dużo kwestii do omówienia, dlatego dzisiaj skupmy tylko na celach finansowych oraz ich planowaniu. Gdy mamy już cel przytupujemy do planu jego realizacji. Plan musi być przejrzysty, im więcej szczegółów tym lepiej, nie mogą to być tylko puste słowa ni jak mające się do rzeczywistości. Dobrze by było gdyby plan uwzględniał cele podrzędne które doprowadza nas do celu głównego. Oczywiści musimy wierzyć, że cel jest do osiągnięcia, a data jego osiągnięcia jest realna. Wpływ ma tutaj jeszcze klika mniejszych czynników które trzeba uwzględnić, po szczególny zapraszam do działu cele ale i również do pozostałych, bo na sukces lub porażkę wpływ ma wiele czynników.

Gdy mamy cel i plan działania to łatwiej o jego osiągnięcie. Gdy wiesz co masz zrobić, ile jeszcze do zrobienia i jaka jest za to nagroda to wierz mi, nie ma problemu z motywacją do działania .

Zapraszam do wspólnej rozmowy poprzez dodawanie odpowiedzi na wpis, .

1 odpowiedz na wpis “Niezależność finansowa”

  1. [...] że jeśli chcemy osiągnąć niezależności finansową, to potrzebujemy wyznaczyć sobie cele finansowe wraz z datą ich wykonania oraz napisach plan działania. Jadnak co w tym planie [...]

Dodaj odpowiedź na wpis