Saturday, May 17, 2014 15:07

Niezależność finansowa – co w tym planie ?

Napisany przez admin w poniedziałek, Czerwiec 29, 2009, 14:48
Ten wpis znajduje się w kategorii: Niezależność finansowa, Wszystkie . Liczba komentarzy: Brak komentarzy ..
Niezależność finansowa – co w tym planie ?

Niezależność finansowa – co w tym planie ?

Dzisiaj króciutko, o jednym z sposobów na niezależność finansową. Ostatnio pisałem, że jeśli chcemy osiągnąć niezależności finansową, to potrzebujemy wyznaczyć sobie cele finansowe wraz z datą ich wykonania oraz napisach plan działania. Jadnak co w tym planie zawrzeć?

Zwykle gdy przechodzi genialny pomysł na osiągniecie niezależności finansowej, okazuje się, że nie mamy wystarczających środków finansowych aby go zrealizować. Niektóre osoby, ceniące sobie bezpieczeństwo finansowe, zrezygnują z takiego pomysłu, natomiast inne postanowią zaryzykować i zaciągną pożyczkę. Ja mam dla Ciebie trzecie rozwiązane, sfinansowanie tego pomysłu z własnych środków.

Jednym z sposobów aby tego dokonać, jest własne konto oszczędnościowe. To dzięki niemu będziesz mógł sfinalizować swoje przyszłe przedsięwzięcia. Najtrudniej jest jednak zacząć oszczędzać :) . Proponuje rozpocząć od odłożenia co miesiąc 5% swoich dochodów. Z czasem oszczędzanie wejdzie Ci w nawyk i łatwiej Ci będzie odkładać większe sumy. Jednak już dzisiaj, proponuje odtworzyć takie konto oszczędnościowe w banku. Bez większych problemów zrobisz to przez internet, wystarczy że poświęcisz teraz 30 minut na odszukanie odpowiadającej Ci oferty i wypełnienie formularza.

Wyobraź sobie lazurową tafle wody na Majorce. Z nieba docierają gorące promienie słoneczne, które odbijają się od parasolki, pod którą znajduje się zadowalana osoba, popijająca zimnego drinka, a tą osobą jesteś Ty. Oto powód, dla którego powinieneś jak najszybciej otworzyć konto oszczędnościowe.

Zapraszam do wspólnej rozmowy poprzez dodawanie odpowiedzi na wpis, .

Brak odpowiedzi na wpis “Niezależność finansowa – co w tym planie ?”

Dodaj odpowiedź na wpis