Saturday, May 17, 2014 15:07

Jak zdobyć pieniądze na przyszłe inwestycje?

Napisany przez admin w poniedziałek, Maj 25, 2009, 14:23
Ten wpis znajduje się w kategorii: Niezależność finansowa, Wszystkie . Liczba komentarzy: Brak komentarzy ..

Jak zdobyć pieniądze na przyszłe inwestycje?

Jak zdobyć pieniądze na przyszłe inwestycje?

Postanowiłem napisać kilka słów o finansach. Sfera finansowa zazwyczaj jest ściśle związana z naszym rozwojem osobistym, inteligencjom emocjonalną, planowaniem czy zarządzaniem sobą w czasie. Zazwyczaj to w tej sferze, najbardziej wykorzystujemy naszą wiedzę, z wyżej wymieniowych dziedzin. Dlatego zdecydowałem się napisać o kilku rzeczach, które sam wykorzystuje i pozwalają mi zaoszczędzić pieniądze na inwestycje.


Całość polega na oszczędzaniu i wykorzystywaniu zaoszczędzonych pieniędzy do inwestycji. Nie znaczy to wcale, jak by się mogło wydawać, że mamy przycisnąć pasa. Choć oczywiście warto się zastanowić, czy wszystkie kupowane przez nas przedmioty są nam absolutnie potrzebne. Często zdarza się tak, że miesiąc po kupnie jakiegoś przedmiotu, nie bardzo mamy co z nim zrobić i jesteśmy wstanie go sprzedać za płowe wydanej przez nas kwoty. Jeśli masz z tym problemy, przed zakupem zadaj sobie 2 pytania:


„Czy ten przedmiot jest mi bezwzględnie potrzebny ?”

„Czy przyda mi się w dłuższej perspektywie czasu ?”


Teraz zajmijmy się inną metodą. Metoda ta polega na zakupach zbiorowych. Jest wiele przedmiotów, zwłaszcza narzędzi które wykorzystujemy sporadycznie np. raz na miesiąc czy przez parę godzin na tydzień. Zapewne nie stanowiło by dla Ciebie problemu, używanie ich z kimś na spółkę. Być może planujesz zakup nowej kosiarki, może warto rozważyć zakupienie jej na spółkę z sąsiadem ? Nie wykorzystujesz jej przyciesz codziennie, i bez problemu mogłoby by z niej korzystać więcej osób.


Teraz metoda numer trzy. Nowe oraz tanie nie znaczy lepsze. Nie zawsze potrzebujemy nowych rzeczy. O ile czegoś nie eksploatujemy intensywnie i nie jest to tania rzecz, warty jest rozważenia pomysł kupienia czegoś używanego. Przykładowo, wiesz że samochód traci około 10% swojej wartości zaraz po zakupie? W przypadku samochodu te procenty mogą dać całkiem niezłą sumkę na przyszłe inwestycje. Ale pamiętaj, tańsze nie znaczy lepsze. Ja się przekonałem o tym na przykładzie obuwia. Tanie obmówię przeważnie rozlatywało się w miesiąc do kilku miesięcy używania. W całym roku musiałem kupić kilka par butów. W końcu zacząłem kupować porządne obuwie, w wyższej cenie, ale wartej jej wydania. Teraz jedna para butów starcza mi nawet na kilka lat! Gdybym chciał dalej kupować najtańsze obuwie to w skali kilku lat wydał bym pewnie 3 razy tyle.


Oto kilka prostych, ale jakże skutecznych sposobów na pieniądze które możemy wykorzystać na inwestycje. Niektóre sumy mogą się wydawać błahe ale w skali dłuższego czasu nawet bez inwestowania mogą nam zapewnić ciekawą emeryturę :)

Zapraszam do wspólnej rozmowy poprzez dodawanie odpowiedzi na wpis, .

Brak odpowiedzi na wpis “Jak zdobyć pieniądze na przyszłe inwestycje?”

Dodaj odpowiedź na wpis