Saturday, May 17, 2014 15:07

Duchy przeszłości

Napisany przez admin w sobota, Luty 28, 2009, 5:28
Ten wpis znajduje się w kategorii: Inteligencja emocjonalna, Wszystkie . Liczba komentarzy: Brak komentarzy ..

Pamiętasz czasy dzieciństwa, później jak byłeś nastolatkiem, aż w końcu stałeś się dojrzałym człowiekiem? Wspomnienia są unikalne, dla każdego z nas inne, niektórzy z nas będą wspominać dzieciństwo na wsi, zapach świeżego chleba, przed chwilą wyciągniętego z piekarnika, zapach świeżo skoszonej trawy, niesamowite wieczory w górach, bądź nad morzem. Inni z nas będą wspominać wspólne spotkania obok podwórkowego trzepaka, gry na boisku do upadłego a jeszcze inni wyśmiewanie przez kolegów, biedę, nałogi rodziców, kłótnie, cięgi wymierzone przez pijanego ojca. Niezależnie od rodzaju wspomnień, cały ten okres i osoby z którymi się spotykałeś na co dzień, Twoje pierwsze własne doświadczenia, wszystko to wywarło na Ciebie wpływ.

Przekonania które wyniosłeś przez wszystkie lata swojego życia, kształtują teraz Twoją teraźniejszość. W żadnym wypadku nie chce negować tutaj Twoich przekonań, oraz wyborów. Jeśli od dzieciństwa mówiono Ci, że będziesz wspaniałym lekarzem i zostałeś nim, a praca ta jest dla Ciebie czymś wspaniałym, źródłem satysfakcji oraz spełnienia, to odniosłeś sukces. Nasze ukierunkowania z dzieciństwa, okresu dorastania oraz całego naszego życia nie są złe ani dobre. Dopóki dzięki nim robisz naprawdę to co chciałeś i nadal chcesz robić, to wszystko jest oki. Jeśli Twoje otoczenie wywierało na Ciebie wpływ, wszyscy mówili Ci, że będziesz wspaniałym kucharzem, zostałeś nim i czujesz radość z tego co robisz, to jest Twój sukces, ale jeśli nie, to presja Twojego otocznia mogła być tak duża, że pod jego wpływem wybrałeś tą profesje, a teraz robisz to, bo zawsze uważałeś, że tylko to jest dla Ciebie właściwie zajęcie. Mogło być oczywiście gorzej, może słyszałeś słowa: „ Tobie nic w życiu się nie uda”, „ będziesz taki samym nieudacznikiem jak Twoi rodzice”, „ jesteś tumanem” lub jeszcze gorsze epitety. Pamiętaj, że Twoje życie zaczyna się tu i teraz, Twoja przeszłość nie obliguje Cię do tego, abyś dzisiaj był tym, kim byleś wczoraj. Kiedy nasze życie zaczyna przypominać monotonie, a ukryte pragnienia nie dają spać po nocach, to sygnał, że nasze życie jest życiem wczorajszym. Nie pozwól aby Twoje cele, Twój sukces, Twoje szczęście zostało zdeptane przez przeświadczenia przeszłości.

Nie namawiam Cię tutaj oczywiście do rzucenia pracy, wyjechania zagranice, sprzedania domu lub innego radykalnego posunięcia. Realizacja Twoich celów powinna być starannie zaplanowana, a Ty sam powinieneś byś świadomy wszystkich pułapek czyhających na Ciebie i mieć plan ich rozwiązania.

Zapraszam do wspólnej rozmowy poprzez dodawanie odpowiedzi na wpis, .

Brak odpowiedzi na wpis “Duchy przeszłości”

Dodaj odpowiedź na wpis