Saturday, May 17, 2014 15:07

Chce więcej od życia!

Napisany przez admin w poniedziałek, Maj 18, 2009, 23:49
Ten wpis znajduje się w kategorii: Cele, Wszystkie . Liczba komentarzy: Brak komentarzy ..

Całkiem możliwe, że zdanie „chce więcej od życia” gościło już w Twoich ustach lub przynajmniej w myślach. Ale właściwie ile to jest to „więcej” ? Czy to 2 miliony złotych, wycieczka na bermudy a może Porsche ?

Załóżmy, że chcesz kupić używany samochód. Przeglądając ogłoszenia sprzedaży samochodów trafiłeś na wspaniałą ofertę. Twój wymarzony samochód w super stanie, w idealnym kolorze, mały przebieg, full wyposażenie i do tego sprzedający pisze, że tanio sprzeda. Lekko podekscytowany perspektywą zakupienia tego pojazdu, decydujesz się zadzwonić do osoby sprzedającej aby dowiedzieć się coś więcej, oraz oczywiście ile pieniędzy znaczy to tanio. Dowiadujesz się, ze samochód był cały czas garażowany, jeździła nim kobieta, nigdy nie miał wypadku, myślisz sobie, kurcze muszę go mieć! Pytasz sprzedawce ile kosztuje ten samochód? Otrzymujesz odpowiedz, że jest tani. Z uśmiechem odpowiadasz, że to już wiesz, ale ile pieniędzy to tanio znaczy? W dalszym ciągu otrzymujesz odpowiedz, że jest tani. Podejmujesz jeszcze kilka prób dowiedzenia się ile tak naprawdę ten samochód kosztuje, przecież słowo „tanio” tak naprawdę nic Ci nie mówi. Za każdym razem otrzymujesz tą samą odpowiedz, jak się pewnie domyślasz, że jest tani. Zapewne szybko dojdziesz do wniosku, że albo sprzedawca jest wariatem albo to jakiś żart. Tak jak w tej historyjce, podobnie sprawa ma się w naszym życiu. Chcemy więcej od życia, ale nie wiemy dokładnie co to więcej znaczy. Chcemy lepszą prace, lepsze zarobki, lepszy dom, lepszy samochód, ogólnie chcemy aby nasz standard życia się podniósł. Ale tak konkretnie to jaką prace, jakie zarobki, jaki dom, jaki samochód i jak chcemy aby nasze życie wyglądało? Aby osiągnąć to wszystko, musimy potraktować nasze pragnienia jako cele do zrealizowania. Jednak te cele muszą być konkretne, musisz konkretnie wiedzieć co chcesz i jak chcesz to osiągnąć. Możemy jak mantrę powtarzać „chce więcej od życia” ale nic się nie będzie działo, bo jak można osiągnąć coś, jednocześnie nie wiedzieć co to „ coś” znaczy ?

Sprecyzowanie naszych pragnień jest podstawowym krokiem rozwoju osobistego. Tak jak nie możesz kupić czegoś „tanio” jeśli nie wiesz konkretnie ile to „tanio” znaczy, tak samo nie możesz osiągnąć w życiu „więcej” jeśli nie wiesz ile konkretnie to „więcej” znaczy.

Zapraszam do wspólnej rozmowy poprzez dodawanie odpowiedzi na wpis, .

Brak odpowiedzi na wpis “Chce więcej od życia!”

Dodaj odpowiedź na wpis