Saturday, May 17, 2014 15:07

Bo marzenia zostały zamordowane?

Napisany przez admin w piątek, Październik 2, 2009, 19:55
Ten wpis znajduje się w kategorii: Inteligencja emocjonalna, Wszystkie . Liczba komentarzy: Brak komentarzy ..

Bo marzenia zostały zamordowane?

Bo marzenia zostały zamordowane?

Przychodzą znikąd, najczęściej nic nie zapowiada, że się pojawią. Powodują, że popadasz w frustracje, zakłopotanie, złość, bezradność. Potrafią męczyć godzinami, dniami, miesiącami a nawet latami. Są bezwzględne i są w stanie nawet doprowadzić do depresji. Czarne myśli, tak najczęściej są określane. Czym są i dlaczego sieją takie spustoszenie.

Wydarzenia z przeszłości potrafią jak bumerang wracać do nas. Nic jeśli są to pozytywne wydarzania, gorzej jeśli są to wydarzenia negatywne, które bezlitośnie męczą nasz umysł. Niestety te negatywne lubią często wracać i pogrążać nas w gdybaniu czyli „Co by było gdyby?”. No właśnie, tylko czy takie gdybanie jest nam potrzebne? Śmiem twierdzić, że nie bardzo, bo cały problem w tym, że.. te wydarzenia miały już miejsce. Skoro miały już miejsce, nie mamy na nie żadnego wpływu. Niestety one mają wpływ na nas , bo pogrążamy się w nieprzyjemnych myślach, które nic nie zmienią.

Nie inaczej jest kiedy zamartwiamy się o wydarzenia przyszłe, które dopiero będą miały miejsce. Tutaj co prawda mamy na nie wpływ, tylko, że.. w przyszłości może zdarzyć się dosłownie wszystko. Tutaj niestety też wracamy cały czas do tych samych spraw i pogrążamy się w „Co by było gdyby?”. Najczyściej i tak, to czym się najbardziej zamartwiamy, się nie wydarza.

Nie chodzi tutaj o to aby całkowicie ignorować te myśli. Jedne jak i drugie są potrzebne. W pierwszym przypadku, powinniśmy przeanalizować sytuacje, wyciągnąć wnioski i nie popełniać tych błędów w przyszłości, jednocześnie nie wracając co chwilę zmyślamy do tych sytuacji, przeżywając je na nowo. W drugim przypadku, jak najbardziej powinniśmy się przygotować na najprawdopodobniejszy rozwój sytuacji, jednocześnie nie popadając w paranoje, mając na uwadze, że zawsze, może zdarzyć się coś czego nie przewidzimy oraz to, że sytuacja której się obawiamy, wcale się nie musi wydarzyć.

Każdy z nas ma w sobie potencjał, który może wykorzystać do zdobycia każdego wyznaczonego przez siebie celu. Dlatego nie można dopuścić aby, nasze marzenia stały się ofiarą zupełnie niepotrzebnych „czarnych myśli”.P.S.

Na koniec mam dzisiaj dla was drobną niespodziankę, drobną bo drobną, ale zawsze coś :) Właściwie to nie ja, tylko Marcin Kądziołka, prezes wydawnictwa Złotych Myśli. Proszę, oto kupon na 10% zniżki (ważny do 31.12.2009): *i8pfLfxe*** w wydawnictwie Złotych Myśli, które w swojej ofercie posiada e-booki z tematyki samodoskonalenia i motywacji. Zastrzegam, że nie uczestniczę w programie partnerskim Złotych Myśli, a na kupon jest bezinteresowny, ja nic na tym nie zarabiam. Życzę miłej lektury :)


Zapraszam do wspólnej rozmowy poprzez dodawanie odpowiedzi na wpis, .

Brak odpowiedzi na wpis “Bo marzenia zostały zamordowane?”

Dodaj odpowiedź na wpis